Zdravnet.cz > podrobnosti k odkazu : Místní skupina Vodní záchranné služby ČČK Chrudim

Místní skupina Vodní záchranné služby ČČK Chrudim

Zdravnet.cz - zdraví a zdravotnictví na českém internetu


Popis odkazu :

Stanice VZS na vodním díle Seč, záchranna tonoucích, zravotnické dozory, zajištění bezpečnosti na vodě u sportovních a kulturních akcí, prevence úrazů u vody.

Vodní záchranná služba Českého červeného kříže je samostatná nezisková organizace. Je zcela dobrovolná a provozuje svoji činnost z nadšení, lásky k vodě a ve snaze pomoci druhým v nouzi, bez nároku na jakékoliv finanční či hmotné ohodnocení. Odměnou členům VZS zůstává možnost pomáhat druhým a podílet se na záchraně toho nejcennějšího, co člověk má – zdraví a života. Od roku 1994 je VZS ČČK členem mezinárodní organizace International Life Saving Federation sdružující všechny oddíly celého světa zabývající se vodní záchranou.

Chrudimská místní skupina byla založena v roce 1995. V současné době těžiště naší činnosti spočívá převážně v zajištění hladinové záchranné služby a provozu stanice VZS na vodním díle Seč, dále pak zajištění kvalifikovaného dozoru na koupalištích. Mezi další naše aktivity patří zajištění bezpečnosti při provozování různých sportovních akcí jako jsou např. závody dálkových plavců, jachtařské závody atd.

Abychom pouze nedohlíželi, snažíme se obeznámit co možná nejširší okruh veřejnosti s bezpečností pobytu u vody, technikou a taktikou záchrany tonoucích a tak předcházet kritickým situacím. Pořádáme školení, ukázky a semináře, kde se snažíme zpopularizovat naši práci a v neposlední řadě též veřejně poděkovat našim sponzorům za materiální a finanční podporu, které je nám pro tuto činnost velice zapotřebí. Při naši místní organizaci funguje také výjezdová skupina, která je součástí IZS kraje.

Adresa stránek :

www.vzs.chrudim.cz

Zařazení v kategoriích :

Cílení odkazu :

odborná i laická veřejnost

Regionální zařazení :

  • Pardubický kraj
  • Chrudim
  • Pardubice
 
Odkaz byl do katalogu vložen 01.04.2008. ID 1366.
 

Správa odkazu
zobrazit/skrýt obsah panelu
Partneři katalogu

Lékárna on-line

zobrazit/skrýt obsah panelu